SEKRETARIAT: ul. Feliksa Hajduka 17, tel. 33 852 02 18, ps@smcieszynianka.org.pl

 

REALIZACJA BUDŻETÓW OBYWATELSKICH MIASTA CIESZYNA

Spółdzielnia Mieszkaniowa Cieszynianka wspiera realizację Budżetu Obywatelskiego Miasta Cieszyna od pierwszej jego edycji oraz zachęca swoich mieszkańców do udziału w nim.

W 2023 roku na elewacjach bloków znajdujących się w zasobach Spółdzielni powstały cztery „Murale po cieszyńsku”, nawiązujące tematyką do dziedzictwa kulturowego Cieszyna i Ziemi Cieszyńskiej. Na budynku:
ul. Polna 3 a – „Cieszynka”, ul. Szymanowskiego 3 – „Strój cieszyński”,
ul. Popiołka 2 – „Filigran cieszyński”, ul. Barteczka 23 – „Po naszymu”, wybór 70 słów w gwarze.

Cieszymy się także, że w 2024 roku zostanie zrealizowany projekt na os. Bobrek Wschód „Gdzie Bobry, tam pstrąg z grilla dobry”. Projekt zakłada utworzenie na osiedlu Bobrek ogólnodostępnej przestrzeni rekreacyjnej (propozycja nazwy miejsca – „Bobrowisko”), składającej się z wiaty/altany ogrodowej z grillem ogrodowym oraz stołem i ławami na 8 osób, oraz dwóch jednoosobowych leżaków miejskich/ osiedlowych. Przy wiacie/ altanie będzie zbiornik na deszczówkę zapewniający na miejscu dostęp do wody użytkowej.

Gratulujemy pomysłodawcom projektów, a mieszkańcom dziękujemy za głosowanie i zaangażowanie się w realizację Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście.

                                                                                                                                  K.C.

REALIZACJA BUDŻETÓW OBYWATELSKICH MIASTA CIESZYNA
Przewiń na górę
advanced-floating-content-close-btn
Skip to content