SEKRETARIAT: ul. Feliksa Hajduka 17, tel. 33 852 02 18, ps@smcieszynianka.org.pl

 

UDANY ROK DLA FUNDACJI AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ CIESZYNIANKA

2023 rok był wyjątkowo pomyślny dla Fundacji Aktywności Społecznej Cieszynianka w pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

W wakacje, w ramach projektu współfinansowanego przez Gminę Cieszyn pt. „Sportowa Cieszynianka” zorganizowano cykl 4 biegów w ramach Rodzinnych Mistrzostw w Biegach Przełajowych (kategoria: przedszkolaki, dzieci, młodzież, kobiety, mężczyźni, rodziny), Rodzinny Turniej Gry w Boule (rozgrywki w fazie eliminacyjnej i pucharowej) oraz Turniej Gry w Piłkarzyki (rozgrywki w fazie eliminacyjnej i pucharowej).

Kolejna inicjatywa (złożona przez grupę inicjatywną w składzie: Michał Nowak, Kinga Ciba, Mariusz Wilczek) to otwarta 25 września w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji (ul. Kossak-Szatkowskiej 6) Pracownia Orange. Pracownia została zrealizowana w ramach wsparcia „Fundacji Orange” oraz „Partnera strategicznego” – Spółdzielni Mieszkaniowej „Cieszynianka” (która udostępniła i wykonała remont adaptacyjny pomieszczenia przeznaczonego na Pracownię). Pracownia jest wyposażona m.in. w: laptopy gamingowe, drukarkę 3D, dwa LOFI roboty, konsolę do gier Playstation 5 z trzema grami (Minecraft, Fifa 23, Just Dance 2023). Warto dodać, że Fundacja Orange uznała w październiku cieszyńską Pracownie Orange – pracownią miesiąca, a w ramach wyzwania „Dzi@łaj dla klimatu!” zdobyła wyróżnienie. Dodatkowo na działalność pracowni otrzymaliśmy mikrogrant na doposażenie Pracowni w dwa zestawy gogli VR Oculus (Meta) Quest 2.

 W ramach inicjatywy Meet and Code 2023 w październiku zorganizowano warsztaty dla młodzieży z podstawy programowania, podstawy druku 3D oraz konstruowania i programowania LOFI robotów. Warsztaty poprowadził Leszek Cimała. Wstęp na wszystkie zajęcia był bezpłatny. Sponsorem inicjatywy byli SAP, Amazon.com. Partnerem inicjatywy jest Fundacja TechSoup Polska.

W ramach projektu „Zielone sąsiedztwo” zakupiliśmy sadzonki ziół, drobne narzędzia oraz trejaż do zielnika społecznego znajdującego się na osiedlu Podgórze. Przedsięwzięcie Zielone sąsiedztwo realizowane jest w ramach projektu „Cieszyn – miasto samowystarczalne”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w ramach programu „Rozwój lokalny”.

Kolejny projekt to inicjatywa „Akcja Kolacja” wsparta i finansowana przez Fundację Biedronki. W ramach projektu w grudniu zostanie zorganizowana wigilia dla samotnych seniorów.

Ostatni mikrogrant pozyskany w tym roku to środki na pakiet marketingowy dla Fundacji przyznany przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Bielsku-Białej.

Łącznie w 2023 roku na realizację wyżej wymienionych projektów Fundacji udało się pozyskać 50 386,61 zł.

                                                                                                                      K.C.

UDANY ROK DLA FUNDACJI AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ CIESZYNIANKA
Przewiń na górę
advanced-floating-content-close-btn
Skip to content