SEKRETARIAT: ul. Feliksa Hajduka 17, tel. 33 852 02 18, ps@smcieszynianka.org.pl

 

SEKCJE ZAINTERESOWAŃ W OCKiR

OPIS SEKCJI ZAINTERESOWAŃ W OCKiR

JOGA, zajęcia prowadzone przez Damiana Krzempka odbywają się w poniedziałki i środy, godz. 9.30-11.00 (Joga dla seniora) oraz w czwartki o godz. 19.30-21.00. Joga jest jedną w swoim rodzaju metodą która służy utrzymaniu człowieka w zdrowiu i dobrej formie. Jest praktyką która uczy przyjęcia nowej postawy wobec życia. Poprzez ćwiczenia jogi na nowo można odkryć samego siebie i swoje ciało. Zajęcia prowadzone są według metody B.K.S. Iyengar.

 

ROBOTYKA DLA DZIECI W WIEKU 7-10 LAT Nowość!
LEGO WEDO 2.0 – podczas kursu dzieci konstruują roboty z klocków LEGO a następnie sterują nimi za pomocą tabletów. Mali konstruktorzy uczą się podstaw programowania, samodzielnie tworzą potrzebny program na tablecie, dzięki któremu wprawiają w ruch swoje Lego-roboty. Zajęcia odbywające się w poniedziałki, godz. 15.15, prowadzi Pracownia Językowa.

KURS JĘZYKA CZESKIEGO jest skierowany dla osób początkujących, które po zakończeniu nauki osiągną biegłość znajomości języka na poziomie B1. Główny nacisk nauki kładzie się na to, by kursant potrafił porozumieć się w różnych sytuacjach życia codziennego. Zajęcia odbywające się, w małych grupach, w poniedziałki, godz. 17.00, oraz czwartki, godz. 16.30, prowadzi je Natalia Surzycka.


TAI-CHI to gimnastyka wywodząca się ze starochińskich ćwiczeń praktykowanych od stuleci łączących w jeden system poprawę zdrowia, medytację w ruchu i poruszanie się z gracją. Powolne, naturalne ruchy wpływają korzystnie na układ krążenia i oddychania oraz układ kostny i nerwowy. Tai chi pomaga odzyskać zdrowie fizyczne i psychiczne, relaksuje ciało i umysł, poprawia koncentrację, rozwija giętkość i siłę, dzięki czemu ciało porusza się w sposób harmonijny i zrównoważony. Łagodna forma ruchów nie powoduje kontuzji ani urazów, tai chi mogą ćwiczyć osoby w każdym wieku. Zajęcia prowadzone przez Danutę Ryłko odbywają się we wtorki o godz. 16.30.

JĘZYK ANGIELSKI DLA DOROSŁYCH 
kurs skupia się na rozwijaniu wszystkich umiejętności językowych: porozumiewania się w sytuacjach dnia codziennego, rozumienia ze słuchu, czytania i pisania. Zagadnienia gramatyczne i słownictwo wprowadzane są w kontekście sytuacji życia codziennego. Tematyka zajęć dostosowana jest do wieku i zainteresowań uczestników kursu oraz poziomu zaawansowania. Zajęcia odbywają się we wtorki o godz. 16.00, prowadzi je Aneta Nancka-Taylor.


PRACOWNIA ARTYSTYCZNA
, prowadzona przez Dorotę Wojtasik, zaprasza najmłodszych mieszkańców naszej Spółdzielni we wtorki o godz. 16.00 i 17.00.Zajęcia dla dzieci obejmują naukę podstawowych technik plastycznych oraz rozwijanie umiejętności manualnych, rozwój kreatywnego myślenia i poczucia estetyki. Na zajęciach dzieci malują różnymi technikami m.in. temperą, akwarelą, pastelami, wykonają kolaże, poznają zasady tworzenia form przestrzennych, lepią z gliny i masy solnej. W naszej pracowni każde dziecko może poczuć się małym artystą!
Zajęcia dla dorosłych odbywają się w poniedziałki o godz. 16.30.
Uczestnicy tej sekcji nabywają i rozwijają umiejętności w zakresie rysunku i różnych technik malarskich (pastel, akwarela, akryl). Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki sztuki zdobienia techniką decoupage, wykonują przedmioty użytkowe takie jak: kartki okolicznościowe, biżuteria i wiele innych. Pracownia artystyczna OCKiR jest idealnym miejscem dla osób, które chcą rozwijać swoje twórcze pasje lub rozpocząć przygodę ze sztuką.

SEKCJA GIER STOLIKOWYCH
 – miłośnicy brydża, szachów, warcabów  i innych gier stolikowych zapraszają w drugą i czwartą środę miesiąca (godz. 16.00-19.00). Ich spotkania to nie tylko gra, ale także okazja do przyjacielskich rozmów.

ANGIELSKI W ZABAWIE I PIOSENCE, zajęcia prowadzone przez Annę Niedzielską odbywają się w czwartki (Grupa MALUSZKI – godz. 16.00, Grupa ŚREDNIAKI – godz. 16.30, Grupa STARSZAKI – godz. 17.00). Zajęcia prowadzone są według programu Super Simple Learning, stworzonego z myślą o dzieciach uczących się języka angielskiego. Program opiera się na specjalnie przygotowanych piosenkach i rymowankach, które dzięki połączeniu słów, rymu, gestów, ruchu z łatwością zapadają dzieciom w pamięć. Dzieci osłuchują się z językiem, uczą się konkretnych wyrażeń i zwrotów, poznają słownictwo, a co najważniejsze zajęcia są dla nich wspaniałą formą aktywnej zabawy. Dodatkowo dzieci zapoznają się także z anglojęzyczną literaturą dziecięcą – czytaną w oryginale.

ŚRODOWISKOWE OGNISKO WYCHOWAWCZE NR 5 W CIESZYNIE
 prowadzone jest przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Oddział Powiatowy w Cieszynie. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki w godz. 14.00-18.00, w środy i piątki w godz. 13.00-17.00, w soboty w godz. 9.00-13.00.
TPD zaprasza dzieci na zajęcia plastyczne, gry i zabawy stolikowe, wyjścia do kina, wyjścia na basen (w każdą sobotę). Podczas spotkań w świetlicy dzieci znajdą pomoc w odrabianiu lekcji. TPD organizuje również wycieczki integracyjne, zawody sportowe, półkolonie letnie i zimowe.

Bliższe informacje o sekcjach można uzyskać w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji.

Zapraszamy również na warsztaty i spotkania cykliczne:
– 2 poniedziałek miesiąca, godz. 17.00 – spotkanie sekcji miłośników podróży Uniwersytetu Trzeciego Wieku
– 4 poniedziałek miesiąca, godz. 17.00 – spotkanie sekcji miłośników nauki i techniki Uniwersytetu Trzeciego Wieku
– 3 środa miesiąca, godz. 17.00 – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Propozycji „Podgórze”.

Szczegółowy program miesięczny OCKiR dostępny jest w osiedlowych tablicach ogłoszeń, na klatkach schodowych oraz www.smcieszynianka.org.pl.
Zachęcamy również do odwiedzania naszego profilu na Facebooku www.facebook.com/Osiedlowe-Centrum-Kultury-i-Rekreacji

Przewiń na górę
advanced-floating-content-close-btn
Skip to content