SEKRETARIAT: ul. Feliksa Hajduka 17, tel. 33 852 02 18, ps@smcieszynianka.org.pl

 

Jak przygotować opakowania kartonowe do wyrzucenia? 

Paczki, w które pakowane są zakupy internetowe bardzo często zabezpieczone są folią stretch, taśmą klejącą lub paskiem kleju. Aby w optymalny sposób rozdzielić wyrzucane przez nas papierowe odpady należy usunąć te elementy. Taśmę klejącą wyrzucamy do odpadów zmieszanych, folię stretch i taśmy bandowe do tworzyw sztucznych. Do pojemnika na papier powinny trafiać jak najbardziej oczyszczone kartony i papier.

Duże kartony po sprzęcie AGD, RTV i meblach.

Oczywiście kartony po takich produktach powinny trafić do pojemnika na papier. Mają one bardzo duże wymiary, dlatego należy je złożyć i w bezpieczny sposób zostawić przy niebieskim pojemniku. Jeśli mamy na to siłę i czas, możemy je też pociąć na mniejsze kawałki. Wypełniacze i elementy zabezpieczające delikatne elementy sprzętu lub mebli czyli styropian, folię bąbelkową itd. wrzucamy do pojemnika na odpady sztuczne i metale. Im dokładniej oczyścimy papierowe tworzywo od innych elementów, tym większa jest szansa, że uda się poddać je recyklingowi.

UWAGA! Pamiętaj o złożeniu kartonów przed wyrzuceniem, dzięki temu w koszu lub obok pojemnika jest znacznie więcej miejsca. Po usunięciu taśm i innych tworzyw sztucznych jest to bardzo łatwe. 

Jak przygotować opakowania kartonowe do wyrzucenia? 
Przewiń na górę
advanced-floating-content-close-btn
Skip to content